بیت کوین در آینده

یک مقام رسمی بانک مرکزی چین گفت بیت کوین در آینده نقش اصلی را دارد

برای اولین بار ، یک مقام دولت چین به ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اذعان کرده است. لی بو معاون بانک مرکزی چین گفت که بیت کوین در آینده نقش مهمی دارد.

لی بو گفت بیت کوین و ارزهای دیجیتال باید به عنوان دارایی سرمایه گذاری جایگزین در نظر گرفته شوند و نشان داد چین در حال مطالعه سیاست های نظارتی در مورد این دارایی ها است.

لی بو همراه رئیس کل سابق بانک مرکزی چین ژو شیائوچوان ارزهای دیجیتال و دارایی های رمزنگاری شده را کمکی به اقتصاد در آینده خواند. شیاوچوان البته گفت که او در مورد اینکه بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای اقتصاد چه مزایایی دارند سوالاتی دارد.

بانک مرکزی چین در حال توسعه RMB دیجیتال یا یوان دیجیتال خود است. در حال حاضر این موسسه در حال آزمایش و توسعه رابط کاربری ، کیف پول و سایر ویژگی های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است.

معاون بانک مردم چین گفت که دولت قصد ندارد جایگزینی برای دلار آمریکا یا ارز دیگری ایجاد کند. بو ادعا کرد CBDC برای تسهیل تجارت و سرمایه گذاری طراحی شده است و انتظار دارد بازار بهترین روش را انتخاب کند.

همانطور که دووی وان شریک موسس Primitive Crypto گزارش داد ، ارز دیجیتال و پرداخت الکترونیکی (DCEP) در استان شنژن در حال آزمایش است.

مرجع