بیت کوین

۵۳ سوال بسیار مهم بیت کوین

بیت کوین به زبان ساده ، یک شکل جدید از پول است که در بستر اینترنت بسیار کارآمد است.

خیر. ارزهای مجازی به طور کلی توکن هایی هستند که توسط یک شرکت برای استفاده اختصاصی در سایت خود صادر می شوند. به عنوان مثال می توان به کارت های هدیه یا شارژ تلفن همراه یا کدهای تخفیف اشاره کرد. بیت کوین یک ارز دیجیتال عمومی است. هیچ چیز مانند بیتکوین قبلاً وجود نداشته است. به همان صورتی که ایمیل باعث تحول در خدمات پستی شد ، بیت کوین می تواند خدمات مالی را متحول کند.

بیت کوین در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ آغاز به کار کرد و هنوز جا برای رشد زیادی دارد. پتانسیل زیادی برای ظهور اشکال جدید کسب و کار وجود دارد که بر نحوه انجام تجارت در قرن ۲۱ تأثیر می گذارد.

بله. بسیار آسان تر از سایر سیستم های پرداخت آنلاین است. در بسیاری از موارد شما به سادگی روی لینک کلیک کرده و صحت معامله را تأیید می کنید. در تلفن های هوشمند مردم تمایل به استفاده از کدهای  QR  دارند زیرا این کار آسان تر است.

مثل یک بارکد است اما از مربع های سیاه و سفید تشکیل شده است. می‌تواند اطلاعات را به روشی ذخیره می کند که خواندن آن برای گوشی های هوشمند آسان است.

یک مثال عالی ، Reddit Bitcoin Tipping Bot است. بعد از اینکه مقداری بیت کوین به کیف پول خود واریز کردید ، می توانید این بیت کوین ها را به هر کسی منتقل کنید .(حتی اگر آن‌ها هرگز چیزی در مورد بیت کوین نشنیده باشند)

بله. بیت کوین در بستر اینترنت بسیار کارآمد است.

مشکلی نیست. موجودی پول بیت کوین به راحتی می تواند مبلغی در این اندازه را کنترل کند.

هزینه های بیت کوین به اندازه داده های ذخیره شده بستگی دارد نه به اندازه معامله مربوطه. اگر مورد فوق یک معامله ساده بود ، باید حدود ۰.۱ دلار هزینه داشته باشد.

 شوخی در کار نیست. بیت کوین بسیار کارآمد است.

بله. در حال حاضر بسیاری از خدمات ارائه دهنده حواله های بین المللی مبلغ قابل توجهی از شخصی که پولی را به برای خانواده خود ارسال می کند، دریافت می کنند. بیت کوین این مسئله را بسیار کاهش می دهد. با بیت کوین حواله بین المللی به آسانی ارسال ایمیل است.

شبکه بیت کوین دارای یک “B” بزرگ است ، در حالی که به نشانه هایی که ارزش را نشان می دهند بیت کوین با “b” کوچک گفته می شود.

کد سه حرفی در حال حاضر BTC است اما بسیاری معتقدند که در نهایت در آینده به  XBT تبدیل خواهد شد. انجمن بیت کوین در حال حاضر با کمیته استاندارد بین المللی برای تصویب XBT تحت ISO 4217 رایزنی می کند.

تحت مالکیت و کنترل هیچ سازمانی نیست. هیچ دولتی و شرکتی از آن پشتیبانی نمی کند. اکنون توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان برای انجام معاملات استفاده می شود. این افراد انجمن بیت کوین هستند. با خواندن این مقاله شما بخشی از آن جامعه هستید.

به زمان ورود به وب سایت فکر کنید. نام کاربری و رمز ورود شما با استفاده از رمزنگاری محافظت می شود. بیت کوین با استفاده از رمزنگاری به دیگران ثابت می کند که شما و فقط شما حق دارید به دارایی خود کنترل داشته باشید. رمزنگاری در بیت کوین کاملاً شناخته‌شده است و در تعداد بیشماری از برنامه های دیگر از جمله سیستم های بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ چیز جدید و خاصی وجود ندارد. به طور خلاصه ، اگر به ریاضیات اعتماد دارید می توانید به بیت کوین اعتماد کنید.

بله. حتی لازم نیست بدانید آنها چه کسانی هستند. همچنین برای دریافت بیت کوین نیازی به اتصال به اینترنت نیست.  بدیهی است که شما می توانید از هرکسی بیت کوین دریافت کنید. شاید به عنوان بخشی از یک پروژه سرمایه گذاری گسترده یا یک پایگاه طرفداری.

تقریبا. هنگامی که می خواهید پول دریافت کنید معمولاً آدرس Bitcoin را ارائه می دهید. این یک رشته طولانی از حروف و اعداد است که با ۱ یا ۳ شروع می شود. در اینجا یک مثال آورده شده است:

۱AhN6rPdrMuKBGFDKR1k9A8SCLYaNgXhty

من همه اینها را تایپ نمی کنم ! شما مجبور نیستید این وظیفه نرم افزار کیف پول بیت کوین شما است. همه آدرسهای Bitcoin شما به همان روشی که نرم افزار ایمیل شما کلیه آدرسهای ایمیل مخاطب شما را ردیابی می کند ، انجام می‌شود.

بله. خصوصی ترین روش استفاده از بیت کوین این است که هرگز از آدرس استفاده مجدد نکنید. کیف پول بیت کوین شما از این امر برای امنبت حساب شما استفاده خواهد کرد. همچنین  اگر متوجه نشدید که چیزی را تایپ کردید و اشتباه کرده اید ، نرم افزار کیف پول به شما می گوید که معتبر نیست.

این نرم افزار بیت کوین برای همه در دسترس است. شما می توانید کیف پول های بیت کوین را برای ویندوز ، مک ، لینوکس ، اندروید ، آیفون و تقریباً همه موارد دیگر پیدا کنید. بسیاری از کیف پول های بیت کوین “منبع باز” هستند ، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند به نحوه کار آنها نگاه کنند و تأیید کنند که هیچ چیز مشکوکی در جریان نیست.

برخی از ارائه دهندگان کیف پول از شما می خواهند که وارد سیستم شوید ، برخی دیگر این کار را نمی کنند در حقیقت یکی از اهداف اصلی بیت کوین این است که هویت خود را برای کسی فاش نکنید ، اما با این وجود به شما امکان انجام معامله را می دهد. از این نظر بسیار شبیه پول نقد است.

نه ممکن است کسی با منابع اختصاصی قابل توجه (دولت ها ، آژانس های پلیس و غیره) معاملات شما را با بررسی بلاکچین عمومی پیگیری کند. به طور کلی ، ناشناس بودن آن نسبت به کارت اعتباری به پول نقد نزدیکتر است.

این یک پایگاه داده بزرگ است که شامل تمام معاملات انجام شده با استفاده از بیت کوین است. معاملات جدید در گروهی به نام بلاک جمع می شوند. هر بلاک جدید قبل از تشکیل یک زنجیره به آن ارجاع می دهد.

شما مجبور نیستید. شما به عنوان یک کاربر عادی بیت کوین فقط به بخشهایی از بلاکچین علاقه دارید که شامل معاملات شما هستند. این قسمت کم حدود ۲۵ مگابایت است.

به طور معمول افراد از وب سایت هایی استفاده می کنند که بیت کوین را قبول می کند. بازرگانان اطمینان حاصل می کنند که یک نسخه کامل از بلاکچین را نگهداری می کنند تا از دو برابر شدن هزینه جلوگیری کنند.

این زمانی است که شما مجبور می شوید همان پول را دو بار به افراد مختلف پرداخت کنید. پیش از اینکه بیت کوین این مشکل را حل کند ، یک مشکل رایج در ارز دیجیتال بود.

در گذشته تلاش های زیادی برای کسب ارز دیجیتال صورت گرفته است. همه آنها شکست خورده اند زیرا فقط به یک ارگان اعتماد می‌شد. معمولاً این یک شرکت یا دولت بود که تمام معاملات انجام شده از طریق سیستم خود را بررسی می کرد تا اطمینان حاصل کند که هیچ کس دو برابر هزینه نمی کند.

این همان کاری است که بیت کوین انجام می دهد. همه کسانی که بلاکچین کامل را بارگیری می کنند در امنیت کلی بلاکچین نقش دارند. همه به طور مداوم دیگران را بررسی می کنند. هیچ کس به کسی اعتماد ندارد ، اما همه به ریاضیات اعتماد دارند

مطمئنا. برای اینکه یک بلوک پذیرفته شود، باید ثابت کنید که تمام تراکنش های موجود در آن را بررسی کرده‌اید و برای تأمین امنیت آن نیز تلاش خاصی انجام داده اید.

بله. هنگامی که یک ماینر یک بلاک را ایمن کرد ، آنها آن را برای تأیید به گره های دیگر شبکه بیت کوین می فرستند. تأیید اینکه هدف بدست آمده و همه معاملات دستکاری نشده اند ، امری پیش پا افتاده است.  این ثابت می کند که ماینر اصلی در تأمین امنیت بلاک تلاش کرده و شرایط دریافت پاداش آنها را دارد. استخراج کنندگان معاملات را جمع آوری کرده و آنها را در یک بلاک جدید گروه بندی می کنند که بعداً به این مورد پیوند می دهند.

مشابه همین است. می توانید کمی گسترش دهید و بگویید بیت کوین یک عنصر دیجیتالی است که از طلا نادرتر است.

بله. فقط ۲۱ میلیون بیت کوین تولید می شود و فقط در کره زمین وجود دارد. تقریباً تا سال ۲۱۴۰ طول می کشد تا همه آنها را بدست آورید.  

بله ، دقیق نیست اما به اندازه کافی نزدیک است. بیت کوین تعداد بلاک های قابل استخراج را با استفاده از مشکل در هر ۱۰ دقیقه به ۱ مورد محدود می کند. این منجر به انتشار کنترل شده بیت کوین های جدید از طریق Coinbase می شود.

از آنجا که همه در حال رقابت با بقیه هستند ، می تواند چندین بلاک رقیب ساخته شود. قاعده این است که شبکه بیت کوین همیشه طولانی ترین زنجیره با بالاترین سطح دشواری را به عنوان پاسخ نهایی می پذیرد.

بلاک هایی که دیگر روی طولانی ترین زنجیره نیستند ، بلاک های یتیم نامیده می شوند. معاملات موجود در آنها دیگر معتبر شناخته نمی شوند و از شبکه بیت کوین حذف می شوند.

هیچ کس نمی داند نام Satoshi Nakamoto یک نام مستعار است و ممکن است نمایانگر یک فرد یا به احتمال زیاد گروهی از افراد باشد. در سال ۲۰۰۸ ساتوشی مقاله توصیف بیت کوین را به یک انجمن معروف رمزنگاری ارائه داد. اندکی بعد اولین پیش نویس نرم افزار بیت کوین برای بررسی در اختیار جامعه منبع باز قرار گرفت.  سپس در اواسط سال ۲۰۱۰ ساتوشی قصد خود را برای ترک اعلام کرد. از آن زمان دیگر خبری از ساتوشی نیست.

بله. با استفاده از کلید خصوصی می توانید کلید عمومی را بسازید اما نمی توانید به عقب برگردید.  کلیدهای خصوصی خود را مخفی نگه دارید تا آنها را ایمن نگه دارید.

تقریبا. از آنجا که نعداد کلیدهای عمومی بسیار زیاد است ، این کلیدها برای کاهش فضای بلاکچین فشرده می شوند.

این آخرین قسمت از معمای بیت کوین است. کلید خصوصی برای امضای معاملات استفاده می شود.

معامله بیت کوین از ورودی های حاصل از معاملات قبلی که به شما بیت کوین داده اند تشکیل شده است. معاملات قبلی دارای خروجی هایی هستند که به آدرس های شما اشاره می کنند.

دقیقا. هنگام ایجاد یک معامله جدید ، خروجی های مصرف نشده از معاملات مختلف را جمع می کنید تا پول مورد نیاز خود را جبران کنید.

برای خروجی باید کلید عمومی مرتبط با هر آدرس را تولید کنید. با استفاده از کلید عمومی در دسترس ، اکنون هر کس می تواند تأیید کند که به درستی به آدرس نامیده شده فشرده می شود.

در رمزنگاری ، کلیدهای عمومی و خصوصی به هم پیوند می خورند. اگر کسی کلید عمومی را بداند ، می تواند امضای ایجاد شده توسط کلید خصوصی را تأیید کند. این دلیل قطعی می دهد که آدرس  متعلق به شماست.

بیت کوین به عنوان ارز تورمی طراحی شده است ، از این رو عرضه پول آن کاملا محدود است.

به طور کلی ، یک نرخ تورم ارزی است که با گذشت زمان ارزش آن افزایش می یابد. بنابراین کالاها و خدمات با ارز تورمی قیمت ها کاهش می یابد.

قیمت کمتر خواهد بود زیرا انتظار می رود که قدرت خرید بیت کوین با گذشت زمان افزایش یابد زیرا عرضه پول محدود است.  به بیان ساده ، اگر اقتصاد بیت کوین سریعتر از تعداد بیت کوین تولید شده رشد کند ، قیمت بیت کوین افزایش می یابد.

این کاملاً انتخاب شماست. هیچ کس شما را وادار به هزینه کردن نمی کند.  در حقیقت با جلوگیری از گردش بیت کوین ، بیت کوین کمیاب می شوید. اگر تقاضای زیادی وجود داشته باشد ، ارزش کلی بیت کوین باید به همین ترتیب افزایش یابد.

بیت کوین حضور فیزیکی ندارد، این فقط یک عدد در معامله در بلاکچین است. یک عدد به خودی خود ارزش ذاتی ندارد.  

اغلب آنها پرداخت را با بیت کوین قبول می کنند و سپس بلافاصله با پول محلی خود نقد می کنند.  شرکت هایی هستند که این سرویس را با هزینه کمی انجام می دهند که کمتر از هزینه پردازش کارت اعتباری معمول است.

نه.  بیت کوین معمولاً از طریق صرافی آنلاین به فروش می رسد و سپس توسط شخصی که مایل به نگه داشتن بیت کوین است دوباره مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های زیادی برای به دست آوردن بیت کوین وجود دارد ، همانطور که روش های زیادی برای به دست آوردن هر ارز خارجی وجود دارد.  با این حال استفاده از صرافی آنلاین بیت کوین بسیار معمول است.

ما در ماه های آینده منابع مفید و بیشتری را اضافه خواهیم کرد که به شما در این راه کمک می کنند.  لطفاً به روزرسانی های ما را دوباره بررسی می کنید. امیدواریم که این توضیحات به شما کمک کرده باشد و شما را برای یادگیری بیشتر تشویق کرده‌ باشد.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x