سبد خرید 0

تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) چیست؟

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک فناوری مالی در حال ظهور است که بر اساس دفتر کل توزیع شده ایمن مشابه آنچه توسط ارزهای دیجیتال استفاده می شود، است. این سیستم کنترل بانک ها و موسسات را بر پول، محصولات مالی و خدمات مالی حذف می کند.

برخی از جذابیت های کلیدی DeFi برای بسیاری از مصرف کنندگان عبارتند از:

هزینه هایی را که بانک ها و سایر شرکت های مالی برای استفاده از خدمات خود دریافت می کنند حذف می کند.
شما پول خود را به جای اینکه در بانک نگه دارید، در یک کیف پول دیجیتالی امن نگهداری می کنید.
هر کسی با اتصال به اینترنت می‌تواند بدون نیاز به تأیید از آن استفاده کند.
شما می توانید وجوه را در چند ثانیه و دقیقه انتقال دهید.
امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi از فناوری های نوظهور برای حذف اشخاص ثالث در تراکنش های مالی استفاده می کند.
اجزای DeFi عبارتند از استیبل کوین، نرم افزار و سخت افزاری که امکان توسعه اپلیکیشن ها را فراهم می کند.
زیرساخت های DeFi و مقررات آن هنوز در حال توسعه هستند.

امور مالی غیرمتمرکز
امور مالی غیرمتمرکز با اجازه دادن به افراد، بازرگانان و مشاغل برای انجام تراکنش های مالی از طریق فناوری های نوظهور، واسطه ها را حذف می کند. این از طریق شبکه های مالی نظیر به نظیر که از پروتکل های امنیتی، اتصال، نرم افزار و پیشرفت های سخت افزاری استفاده می کنند، انجام می شود.

از هر جایی که به اینترنت متصل هستید، می‌توانید با استفاده از نرم‌افزاری که اقدامات مالی را در پایگاه‌های داده مالی توزیع‌شده ثبت و تأیید می‌کند، قرض بدهید، تجارت کنید و وام بگیرید. پایگاه داده توزیع شده در مکان های مختلف قابل دسترسی است. داده‌ها را از همه کاربران جمع‌آوری می‌کند و از مکانیزم اجماع برای تأیید آن استفاده می‌کند.

امور مالی غیرمتمرکز از این فناوری برای حذف مدل‌های مالی متمرکز استفاده می‌کند و هر کسی را قادر می‌سازد تا از خدمات مالی در هر مکانی صرف نظر از اینکه چه کسی یا کجاست استفاده کند.

برنامه‌های DeFi به کاربران از طریق کیف پول‌های شخصی و خدمات معاملاتی که به افراد خدمات می‌دهند، کنترل بیشتری بر پول خود می‌دهند.

در حالی که کنترل را از اشخاص ثالث سلب می کند، امور مالی غیرمتمرکز باعث ناشناس ماندن نمی شود. تراکنش‌های شما ممکن است نام شما را نداشته باشند، اما توسط نهادهایی که دسترسی دارند قابل ردیابی هستند. این نهادها ممکن است دولت ها، مجریان قانون یا سایر نهادهایی باشند که برای حمایت از منافع مالی افراد وجود دارند.

مطالب و پروژه های دیفای:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://cryptotong.com/?p=55395