سبد خرید 0

تعریف متاورس

متاورس جهان های دیجیتال موازی هستند که مجموعه ای از تجربیات منحصر به فرد را به کاربران ارائه می دهند. این دنیاهای مجازی از طریق کامپیوتر، هدست واقعیت مجازی یا گوشی هوشمند قابل دسترسی هستند. واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، اینترنت و بلاک چین معنای جدیدی به متاورس می‌دهند، جایی که پیشرفت‌های قابل توجه در همه این حوزه‌ها، دنیای مجازی جدید، هیجان‌انگیز و حتی سودآور را تسهیل می‌کنند.

متاورس یک فضای مجازی فراگیر است که به طور یکپارچه عناصر برنامه ریزی شده را با اجزای خود به خود ترکیب می کند که همه تحت تأثیر جامعه ای از کاربران درگیر هستند. املاک و مستغلات دیجیتال پایه و اساس متاورس را تشکیل می دهد، زیرا این قطعات زمین مجازی به کاربران اجازه می دهد تا هر آنچه را که می خواهند در این بسته ها توسعه دهند و ایجاد کنند. متاورس اجازه می دهد تا تجربیات و محتوای تولید شده توسط کاربر، مشابه دنیای مجازی Second Life، و فیلم «بازیکن یک آماده» باشد.

یکی از مؤلفه‌های مهم متاورس، توانایی جابه‌جایی آواتار و دارایی‌های خود به صورت یکپارچه و فوری در سراسر جهان‌های مجازی مختلف است. فناوری بلاک چین چیزی است که این امر را ممکن می کند. بلاک چین یک دفتر کل دیجیتال توزیع شده است که داده ها را در کل شبکه ذخیره می کند و به جای متمرکز شدن در یک مکان یا با یک طرف، آن را به طور عمومی قابل تأیید و تغییر نمی کند. یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل The Sandbox، آرتور مادرید، خاطرنشان کرد: «ایده بلاک چین در متاورس، ساخت نوع جدیدی از دارایی دیجیتال است که بر اساس مالکیت و حاکمیت ایجاد شود.» این مالکیت غیرمتمرکز متاورس چیزی است که کاربران را به صورت دسته جمعی جذب می کند. این جهان‌های مجازی با استفاده از بلاک چین به کاربران اجازه می‌دهند محتوا و برنامه‌های واقعیت مجازی را در اقتصادهای مستقل ایجاد، تجربه و کسب درآمد کنند که نه تنها تعاملات دنیای واقعی را تقلید می‌کنند، بلکه اکنون دارای برنامه‌های کاربردی و دنیای واقعی هستند.

خبرها و پروژه های متاورسی را از لیست زیر دنبال کنید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://cryptotong.com/?p=69212