سبد خرید 0

لیست صرافی ها محبوب دنیا

بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس (Bingx)

صرافی متمرکز بینگ ایکس یک صرافی متمرکز است.برای فعالیت در آن نیاز به احراز هویت ندارد. برای ایرانیان مناسب فعالیت است. برای ورود به وبسایت کلیک کنید.

بایننس

بایننس (Binance)

صرافی متمرکز بایننسیک صرافی متمرکز که صاحب آن چانگ پنگ ژائو مشهور به CZ است.برای فعالیت در آن نیاز به احراز هویت است. برای ایرانیان مناسب فعالیت نیست. برای ورود به وبسایت کلیک کنید.

FTX

صرافی متمرکز FTX

صرافی متمرکز FTX یک صرافی متمرکز آمریکایی میباشد و برای فعالیت در آن نیاز به احراز هویت میباشد. برای ایرانیان مناسب فعالیت نیست. برای ورود به وبسایت کلیک کنید.

کوین بیس

صرافی متمرکز کوین بیس

صرافی متمرکز Coinbase یک صرافی متمرکز آمریکایی میباشد و برای فعالیت در آن نیاز به احراز هویت میباشد. برای ایرانیان مناسب فعالیت نیست. برای اینکه بیشتر در مورد این صرافی بدانید لطفا کلیک کنید.

صرافی کراکن

صرافی متمرکز کراکن

صرافی متمرکز Kraken یک صرافی متمرکز آمریکایی میباشد و برای فعالیت در آن نیاز به احراز هویت میباشد. برای ایرانیان مناسب فعالیت نیست. برای ورود به وبسایت کلیک کنید.

صرافی کوکوین

صرافی متمرکز کوکوین

صرافی متمرکز KuCoin یک صرافی متمرکز که وافع در سنگاپور است. احراز هویت در این صرافی الزامی نیست. برای همین تعداد زیادی از ایرانیان در این صرافی فعالیت میکنند. برای ورود به وبسایت کلیک کنید.

صرافی های متمرکز

صرافی متمرکز چیست؟

صرافی‌های رمزنگاری متمرکز از زمانی که برای اولین بار در سال 2010 ظهور کردند، راه درازی را پیموده‌اند و در حال حاضر پذیرفته‌شده‌ترین پلتفرم‌هایی هستند که برای خرید و تجارت امن و ایمن ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند. صرافی‌های متمرکز (CEX) با همکاری با تنظیم‌کننده‌ها، افزایش امنیت، و بهبود تجربه کاربر و محصول، نقش بزرگی در توسعه اعتماد عمومی و نهادی به فناوری‌های بلاک چین و دارایی‌های ارزهای دیجیتال اساسی آن‌ها ایفا کرده‌اند. صرافی‌های متمرکز پلتفرم‌هایی هستند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال را، چه برای ارزهای فیات، مانند دلار آمریکا، یا بین دارایی‌های دیجیتال، مانند BTC و ETH، تسهیل می‌کنند. آنها به عنوان واسطه های قابل اعتماد در معاملات عمل می کنند و اغلب با ذخیره و محافظت از وجوه شما به عنوان نگهبان عمل می کنند. مبادلات پیشرو همه جنبه‌های تجربه تجارت دارایی دیجیتال را تسهیل می‌کنند: از امنیت، تا قیمت‌گذاری منصفانه در بازار، تا انطباق با مقررات، حمایت از مصرف‌کننده و دسترسی به دارایی‌های دیجیتالی مختلف. از سپتامبر 2020، 95٪ از معاملات دارایی دیجیتال از طریق صرافی های متمرکز انجام می شود که تقریباً 228 میلیارد دلار در ماه است. صرافی‌های متمرکز اکثریت حجم معاملات در بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند، زیرا آن‌ها نهادهای تنظیم‌شده‌ای هستند که وجوه کاربران را نگهبانی می‌کنند و پلتفرم‌هایی با کاربری آسان را برای تازه‌واردان ارائه می‌دهند. برخی صرافی های متمرکز حتی دارایی های سپرده شده را بیمه می کنند. خدمات ارائه شده توسط یک صرافی متمرکز را می توان با خدمات ارائه شده توسط یک بانک مقایسه کرد. بانک وجوه مشتریان خود را ایمن نگه می‌دارد و خدمات امنیتی و نظارتی را ارائه می‌کند که افراد نمی‌توانند به طور مستقل ارائه کنند و جابه‌جایی وجوه را آسان‌تر می‌کند.

لیست صرافی های غیرمتمرکز دنیا

یونی سوپ

صرافی غیرمتمرکز یونی سوپ

صرافی غیرمتمرکز یونی سوپ یکی از اولین و بزرگترین پلتفرم های شبکه اتریوم است. برای آموزش بیشتر کلیک کنید.

پنکیک سوپ

صرافی غیرمتمرکز یونی سوپ

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سوپ (PancakeSwap) یکی از اولین و بزرگترین پلتفرم های شبکه بایننس اسمارت چین است. برای آموزش بیشتر کلیک کنید.

صرافی های غیرمتمرکز

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

صرافی‌های غیرمتمرکز، که به نام DEX نیز شناخته می‌شوند، بازارهای همتا به همتا هستند که در آن معامله‌گران ارزهای رمزنگاری شده مستقیماً بدون واگذاری مدیریت وجوه خود به یک واسطه یا متولی، معاملات را انجام می‌دهند. این تراکنش‌ها از طریق استفاده از توافق‌نامه‌های خوداجرایی که با کد نوشته شده به نام قراردادهای هوشمند تسهیل می‌شوند. DEXها برای حذف الزام هر مرجعی برای نظارت و مجوز دادن به معاملات انجام شده در یک صرافی خاص ایجاد شدند. صرافی های غیرمتمرکز امکان تجارت همتا به همتا (P2P) ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند. همتا به همتا به بازاری اطلاق می شود که خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال را به هم مرتبط می کند. آنها معمولاً غیرقانونی هستند، به این معنی که کاربران کنترل کلیدهای خصوصی کیف پول خود را حفظ می کنند. کلید خصوصی نوعی رمزگذاری پیشرفته است که کاربران را قادر می سازد به ارزهای دیجیتال خود دسترسی داشته باشند. کاربران می توانند بلافاصله پس از ورود به DEX با کلید خصوصی خود به موجودی ارزهای دیجیتال خود دسترسی پیدا کنند. آنها نیازی به ارائه اطلاعات شخصی مانند نام و آدرس ندارند، که برای افرادی که حریم خصوصی خود را گرامی می دارند عالی است. نوآوری‌هایی که مشکلات مربوط به نقدینگی را حل می‌کردند، مانند بازارسازان خودکار، به جذب کاربران به فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) کمک کردند و تا حد زیادی به رشد آن کمک کردند. جمع‌آوری‌کننده‌های DEX و افزونه‌های کیف پول با بهینه‌سازی قیمت‌های توکن، کارمزد مبادله و لغزش، به رشد پلت‌فرم‌های غیرمتمرکز دامن زدند، در حالی که نرخ بهتری را برای کاربران ارائه می‌کردند. صرافی‌های غیرمتمرکز بر قراردادهای هوشمند تکیه می‌کنند تا به معامله‌گران اجازه دهند بدون واسطه، سفارش‌ها را اجرا کنند. از سوی دیگر، صرافی های متمرکز توسط یک سازمان متمرکز مانند بانکی مدیریت می شوند که در غیر این صورت در خدمات مالی به دنبال کسب سود هستند. در مقابل، صرافی‌های غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهند تا با تعامل با قراردادهای هوشمند پشت پلتفرم معاملاتی، مستقیماً از کیف پول خود معامله کنند. معامله گران از وجوه خود محافظت می کنند و در صورت مرتکب اشتباهاتی مانند گم کردن کلید خصوصی یا ارسال وجوه به آدرس های اشتباه، مسئول از دست دادن آنها هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://cryptotong.com/?p=51728