ماینینگ بیت کوین

استخراج بیتکوین چیست و چگونه انجام می شود؟

طی سال‌های گذشته محبوبیت ارزهای دیجیتال روز به روز بیشتر شده و افراد زیادی به خرید این ارزها روی می‌آورند. اگر با ارزهای دیجیتال آشنایی داشته‌ باشید احتمالا در مورد استخراج بیت کوین یا ماینینگ مطالبی شنیده‌اید.
اما استخراج بیت کوین به چه شکلی است و به چه ابزاری نیاز دارد؟

مطالبی که در این مقاله عنوان می‌شود

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین در واقع ستون فقرات شبکه بیت کوین است. استخراج کنندگان بیت کوین یا ماینرها امنیت را تأمین می کنند و معاملات بیت کوین را تأیید می کنند. بدون استخراج کنندگان بیت کوین ، شبکه مورد حمله قرار خواهد گرفت و از کار خواهد افتاد.

استخراج بیت کوین توسط رایانه های تخصصی انجام می شود و نقش ماینرها برقراری امنیت شبکه و پردازش هر معامله با بیت کوین است. ماینرها با حل یک مسئله محاسباتی به این مهم دست می یابند که به آنها امکان می دهد مجموعه معاملات را به هم متصل کنند. دستمزد ماینرها با بیت کوین و درآمدهایی که اخیرا ایجاد شده پرداخت می گردد.

هدف از استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین برای صدور بیت کوین جدید استفاده می شود. ارزهای سنتی مانند دلار یا یورو توسط بانک های مرکزی صادر می شوند. بانک مرکزی در هر زمان بر اساس آنچه که فکر می کند اقتصاد را بهبود می بخشد، می تواند واحد پول جدیدی را منتشر کند. اما بیت کوین متفاوت است.

نرخ صدور در کد تنظیم شده است، بنابراین ماینرها نمی توانند در سیستم تقلبی کنند. آنها باید از توان محاسباتی خود برای تولید بیت کوین جدید استفاده کنند.

نقش ماینرها چیست؟

ماینرها معاملات را تأیید می کنند. استخراج کنندگان بیت کوین معاملات ارسال شده در شبکه بیت کوین را در بلاک های خود قرار می دهند. تنها وقتی معامله در یک بلاک گنجانده می شود که امن و کامل در نظر گرفته شود.

از آنجاکه فقط وقتی که معامله ای در یک بلاک قرار بگیرد رسماً در بلاکچین بیت کوین ثبت می ‌شود، تأییدهای بیشتر برای پرداخت های بزرگتر بهتر است.

چرا بیت کوین به ماینرها نیاز دارد؟

ماینرها شبکه بیت کوین را ایمن می کنند. آنها شبکه را در برابر حمله ، تغییر یا توقف مقاوم می کنند. هر چه ماینرها  بیشتر کار کنند ، امنیت شبکه بیشتر می شود. تنها راه برگشت معاملات بیت کوین داشتن بیش از ۵۱٪ از قدرت هش شبکه است. توزیع قدرت هش توزیع شده در بین استخراج کنندگان مختلف ، بیت کوین را ایمن نگه می دارد.

نحوه استخراج بیت کوین

می خواهید استخراج بیت کوین را امتحان کنید؟ باید این را بدانید که این کار برای اکثر افراد سودآور نیست زیرا استخراج یک صنعت کاملاً تخصصی است. اکثرا استخراج بیت کوین در انبارهای بزرگ که برق ارزان وجود دارد انجام می شود. با این حال چند مرحله را که می توانید برای شروع استخراج بیت کوین در حال حاضر انجام دهید، به شما نشان می‌دهیم.

مرحله شماره ۱: کیف پول بیت کوین را دریافت کنید: هنگام دریافت بیت کوین از استخراج مستقیماً وارد کیف پول بیت کوین می شود. بدون کیف پول نمی توانید استخراج کنید.

مرحله شماره ۲: صرافی بیت کوین را پیدا کنید: هنگام دریافت بیت کوین از استخراج ، ممکن است لازم باشد سکه ها را بفروشید تا هزینه برق را پرداخت کنید. همچنین ممکن است لازم باشد از صرافی ها سکه بخرید.

مرحله شماره ۳: سخت افزار استخراج بیت کوین را داشته باشید: بدون استخراج کننده ASIC نمی توانید استخراج کنید. ماینرهای ASIC رایانه های تخصصی هستند که تنها با هدف استخراج بیت کوین ساخته شده اند. استخراج بیت کوین را روی رایانه خود امتحان نکنید! شما درآمد کمی خواهید داشت و هزینه برق بسیار زیادی باید پرداخت کنید.

مرحله شماره ۴: مخزن استخراج را مشخص کنیدبه محض دریافت سخت افزار استخراج ، باید مخزن استخراج را انتخاب کنید. بدون مخزن استخراج ، فقط در صورت یافتن بلاکی به صورت خودکار ، یک استخراج موفق خواهید داشت.

مرحله شماره ۵: نرم‌افزار استخراج بیت کوین را داشته باشید: شما باید از نرم افزار استخراج استفاده کنید تا میزان هش خود را به سمت مخزن نشان دهید. همچنین در این نرم افزار به مجموعه می گویید که پرداخت بیت کوین به کجا ارسال شود.

مرحله شماره ۶: آیا استخراج بیت کوین در کشور شما قانونی است؟ مطمئن شوید! این مسئله در بیشتر کشورها مشکلی نخواهد بود. برای اطمینان از قانونی بودن استخراج بیت کوین و پیامدهای مالیاتی انجام فعالیت ، با یک مشاور محلی مشورت کنید.

سخت افزار استخراج بیت کوین چیست؟

سخت افزار استخراج بیت کوین (ASIC) رایانه های بسیار سطح بالایی هستند که صرفا برای استخراج بیت کوین استفاده می شوند. سخت افزار استخراج اکنون فقط در مکانهایی قرار دارد که برق ارزان وجود دارد. وقتی که Satoshi بیت کوین را ابداع کرد ، ابتدا قصد داشت آن را در پردازنده های کامپیوتری استخراج کند.

امروزه تمام استخراج های جدی بیت کوین در ASIC انجام می شود. معمولاً در مراکز داده با تنظیم حرارت و دسترسی به برق ارزان قیمت این کار انجام می‌شود.

مخزن‌ استخراج بیت کوین چیست؟

مخزن ها گروهی از ماینرهای متحد هستند که به توافق می رسند متناسب با توان استخراج معادن خود ، درآمد بلاکی را تقسیم کنند.

مخزن‌های استخراج به ماینرهای کوچک این امکان را می دهند که درآمد بیشتری از استخراج داشته باشند. با پیوستن یک ماینر به سایر ماینرها در یک گروه ، مخزن به ماینرها اجازه می دهد تا بلاک های بیشتری پیدا کنند.

صنعت استخراج بیت کوین

صنعت استخراج از روزهای ابتدایی استخراج کارت گرافیک ، مسیری طولانی را طی کرده است. امروزه عملیات استخراج صنعتی بسیار حرفه ای وجود دارد.

کارگاه‌های استخراج بیت کوین به طور انحصاری از ASIC برای استخراج سکه های مختلف استفاده می کنند. بسیاری از این کارگاه‌ها چندین بیت کوین در روز ضرب می کنند. بزرگترین عامل تأثیرگذار در میزان درآمد یک کارگاه‌ استخراج بیت کوین ، هزینه پرداخت برق آن است. تقریباً تمام کارگاه‌های استخراج از سخت افزار یکسانی استفاده می کنند.

 

آیا استخراج بیت کوین اتلاف برق نیست؟

باید در نظر داشت که این برق برای کاری مفید صرف می شود. فعال کردن یک شبکه پولی به ارزش میلیاردها دلار!

از آنجا که بیت کوین به راحتی می تواند جایگزین PayPal ، شرکت های کارت اعتباری و بانک ها شود ، این سوال را ایجاد می کند که  آیا امور مالی سنتی اشتباه نیست؟ نه فقط اتلاف برق بلکه اتلاف پول ، وقت و منابع انسانی در این نوع معاملات سنتی وجود دارد.

آیا می توان در استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟

یک سوال متداول که مردم می پرسند این است که آیا می توانند به جای تلاش برای استخراج ، فقط در شرکت های استخراجی سرمایه گذاری کنند.

بله می توانید، بسیاری از شرکت های استخراجی مانند Bitmain و  BC Group وجود دارد. در واقع تنها شما نیستید که در این شرکت ها سرمایه گذاری نمی کنید بلکه صندوق های Fidelity و Charles Schwab همگی به طور دسته جمعی سهام شرکت‌های استخراجی را خریداری کرده اند.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x